בדיקות השוואתיות ותחקירים הידיעה החמה חדשות תיירות ונופש

איך לבחור מזוודה?

מדיניות השמיים הפתוחים לצד העלייה ברמת החיים הפכה את הטיסה לדבר שגרתי עבור רבים מאיתנו. למרות מגוון המטרות שבנסיעה לחו”ל מסתבר שגם אם אתם נוסעים לזמן קצר לסגירת עסקה בחו”ל או לחופשה משפחתית או בטיול מאורגן ישנן שאלות רבות  שחוזרות על עצמן בהקשר לטיסות ולכן פנינו למדריכי טיולים ולמארגני טיולים כדי לשמוע עצות שטובות כמעט תמיד לכולם ויכולות לחסוך לכם הרבה זמן טרדה וכסף. בסדרת הכתבות הבאה ניתן עצות לנוס המחדש או המשופשף ותחילה למוצר הבסיסי- המזוודה.

שדות התעופה בעולם במגמת התרחבות מתמדת ולכן גם העומס על מחלקת הכבודה גדל. התוצאה היא שהמזוודה שלכם הונחה על הסרט הנע היא עלולה לעבור תלאות שיגרמו לנזק רב למה שנמצא בה.

לכן עומדות בפניכם שתי אופציות שונות בתכלית. אם אתם מעוניינים לשמור על המזוודה ותכולתה ולא לראות לעולם את נציגי הקבילות של חברות תעופה- מומלץ לרכוש מזוודה יקרה, עדיף אפילו בעלת שני גלגלים גדולים בלבד ולא ארבעה קטנים וללא רוכסנים. גם הרוכסנים העמידים ביותר הם נקודת תורפה שאינה עומדת מול סבל קשוח בשדה תעופה קטן אי שם. גם מזוודות של מחלקה ראשונה מושלכות פעמים רבות בברוטליות באין רואים.

מזוודות כאלו כבדות יחסית, כמו מזוודות סמסונייט מהדגמים הישנים, קשה יותר לסחוב אותן בשדות תעופה גדולים אך הן ישרתו אתכם זמן רב ולא ישברו כמו מרבית המזוודות מהדגמים החדשים. להתחיל טיול או מפגש עסקי בארץ זרה עם מזוודה שבורה זו התחלה לא נעימה שמחירה גבוה ממחיר המזוודה לכן אם אתם נוהגים לצאת לטיולים ארוכים כמה פעמים בשנה זו ההמלצה שלנו. מזוודה כבדה ללא רוכסן מדגם ישן של סמוסונייט.

מצד שני לאנשים שיוצאים פעם או פעמיים בשנה או לאנשים שאינם נלחצים משבירה או נזק במזוודה או בתכולתה אנו ממליצים על מזוודות זולות!

בד איכותי, רוכסן חללי, פוליקרבונייט, גלגלי סיליקון, מנעולי TSA -ראינו ושמענו על אין ספור מותגים שבסופו של דבר נשברים בדיוק ברגע שהם יוצאים מטווח העיניים שלכם.

חשוב גם שלא לנעול את המזוודה במנעולים מיוחדים כי הם עלולים להיגזר ולעכב כל בידוק. הפיצוי על מזוודה שבורה בוא בדרך כלל קטן ולכן אנו ממליצים למרבית הנוסעים לקנות מזוודות זולות שחזיקו ככל הנראה שנים ספורות ולא יותר.

יתרונן של המזוודות הזולות הוא בקלות שלהן דבר שמאפשר לעשות עוד קצת שופינג. כמו כן יכולת התמרון שלהן במלון או בשדה התעופה חשובה כמו גם היכולת לסדר אותן, לפתוח ולסגור בקלות ובנוסף מזודה בולטת היא גם מותג אופנתי ומשמשת כרטיס ביקור כמו שמלה או תיק יד.

מצד שני מותג בולט הוא גם אטרקציה לגנבים במלונות, בשדות התעופה על המסוע ומאחורי הקלעים.  מזוודות יקרות גם יקרצו יותר לפקידי המכס במסלול האדום. כך שלמחר המזוודה יש לא מעט עלויות נוספות.

אנו ממליצים לבחור במזוודות קשיחות עם גלגלי סיליקון (ספינר 360) וידית טלסקופית אבל אם עיקר הטיול הוא שופינד של בגדים וחפצים רכים אחרים אנו ממליצים על מזוודות עשויות בד שהן קלות במיוחד.

מותג CALPAK האמריקאי הפופלארי משלב עיצובים יפים, גלגלי סיליקון, אחריות ל-3 שנים, ביקורות טובות ומחירים זולים. נמליץ גם על מותג הבית של אמאזון.

מומלץ גם להשקיע כמה שקלים נוספים בחגורה למזוודה המקלה על סגירה הדוקה וזיהוי ובנוסף אל תוותרו על תג בולט עם שמכם על המזוודה ומשקל דיגיטאלי.

כיום ניתן גם להפוך כל מזוודה חבוטה לצבעונית ומיוחדת עם מבחר כיסויים מעוצבים במחיר נמוך. כך גם שומרים על המזוודה משפשופים, מים ושריטות. בנוסף הכיסוי עוזר גם לאחר שהמזוודה נקרעת כדי שהדברים שלכם לא יתפזרו לכל עבר. בנוסף מזוודה עם כיסוי בצבע או עם תמונה משלכם מסייע למצוא אתה בקלות על המסוע.

מומלצת גם רצועת אחזקה לתיק גב על מזוודה. לחבר את תיק הגב לטרולי ולהשתמש רק ביד אחת.

בנוסף כדאי לסדר את המזוודה כך שהמוצרים הרכים יהיו בדפנות ושקיות רבות לנעליים ולמוצרים נוספים שלא יפגמו המוצרים אחרים במזוודה.

נגישות