בדיקות השוואתיות ותחקירים תחקירים בלעדיים

הדרך הזולה לצרוך מים מינרלים- מתקן או בקבוקים?

 

 

 

 

שוק המים המינרלים מגלגל למעלה ממליארד ₪ בשנה. בשוק זה יש ארבע שחקנים מרכזיים: עין גדי,נביעות, מי עדן וסן בנדטו המשווקים מים בבקבוקים בעיקר במארזים של 1.5 ליטר ו2 ליטר. לאחרונה נכנסו לשוק גם מארזי מים, המיובאים ע”י רשתות השיווק.

שתיים מחברות אלה: מי עדן ונביעות, משווקות גם מתקני מים לשימוש ביתי, החוסכים את הצורך, לסחוב מהסופר את מארזי שישיות המים. במתקנים אלה יש מיכלים עם נפח איחסון של 19 ליטר וההספקה שלהם נעשית ישירות לבית הלקוח. יתרון נוסף של המיכלים הגדולים הוא שהם מספקים בנוסף למים קרים, גם מים חמים לשתיית קפה ותה.

בשנים האחרונות, נכנסו לשוק, מתקני מים נוספים, שאינם מספקים מים מינרלים, אלה מעבירים את המים, סינון ממתכות וחיידקים, באמצעות מסנני פחם ונורת UV.

חברות אלה, כמו תמי 4, נעם 1, ועוד, מחייבות חיבור המתקן למערכת המים הביתית, החלפת מסנן כל חצי שנה ונורת UV כל שנה.

יתרונות וחסרונות:

היתרון המרכזי של בקבוקי המים הוא בעובדה שאין לצרכן כל מחוייבות הוא לא צריך לתכנן את כמות צריכת המים המשפחתית. הוא יכול להנות ממבצעי מכירות של ספקים שונים וברוב המקרים המחיר זול משמעותית מעלות ליטר מים במתקנים.

החיסרון הוא בכך שהצרכן צריך לסחוב את המארז הכבד, הנע בין 9-12 ק”ג בכול פעם  שהוא חוזר מהסופר.

מתקני המים של נביעות ומי עדן, הם מים מינרלים לכל דבר ועניין, והם אכן חוסכים את הצורך לסחוב באופן קבוע מארזי מים מהסופר, אך בהשוואה מחיר לליטר הם יקרים באחוזים ניכרים ממחיר המים בבקבוק.

מתקני המים האחרים, של תמי 4, נעם 1 ואחרים, מספקים לנו מים מסוננים, לא מים מינרלים, ובעניין זה, יש דיונים ןמחלוקות  בין המומחים  בשאלה האם אכן המים מסננים רק את המתכות או גם את המינרלים האחרים?

שאלה הנוספת נוגעת  נוגעת למי הברז הרגילים האם יש בהם את כמות המינרלים הנמצאים במיים מינרלים על פי התקן? הץשובה לכך תלויה במקום מגוריכם ובגורמים נוספים.

שיקול נוסף נוגע לצורך במקום קבוע על השייש וחיבור למערכת המים, החלפת מסנן כל חצי שנה, וכמובן עלות המכשיר. פעמים רבות מתקני המים נשכחים ולאחר הרכישה ותקועים באמצע הבית.

ככלל אצבע משפחות גדולות שצריכת המים אצלם גבוה מאוד נוטות לקנות מתקני המים הפועלים באמצעות מסננים.משפחות קטנות מעדיפות לצרוך מארזי שישיות, גם זול, וגם מחזק את השרירים.

היצרן החישוב עלות לליטר בש”ח הערות
נביעות מארז 6*1.5 ליטר. סה”כ 9 ליטר. מחיר מארז, 10.9 1.21
מי עדן מארז 6*1.5 ליטר. סה”כ 9 ליטר. מחיר מארז, 10.9 1.21
עין גדי מארז 6 *2 סה”כ 12 ליטר. מחיר מארז 10.9 0.91
סן בנדטו מארז 6*1.5 ליטר. סה”כ 9 ליטר. מחיר מארז,15.9 1.76  הצריכה הממוצעת לנפש היא 1.5 ליטר. משפחה בת 4 נפשות תצרוך בחודש  180 ליטר. כך שהחיסכון החודשי בין המים הזולים ליקרים עומד על 153 ₪
מתקן מים מי עדן מיתקן מים מי עדן, סה”כ 57 ליטר במכלים. עלות חודשית 105 1.84  הצריכה הממוצעת לנפש היא 1.5 ליטר. משפחה בת 4 נפשות תצרוך בחודש  180 ליטר. כך שהחיסכון החודשי בין המים הזולים ליקרים עומד על 167 ₪
מתקן נביעות מיתקן מים נביעות, סה”כ 76 ליטר במכלים. עלות חודשית 150 1.97  הצריכה הממוצעת לנפש היא 1.5 ליטר. משפחה בת 4 נפשות תצרוך בחודש  180 ליטר. כך שהחיסכון החודשי בין המים הזולים ליקרים עומד על 191 ₪
מסננן מים נעם 1 מתקן המסנן מי ברז. לא מים מינרלים. מספק מים חמים וקרים . טוב לציבור הדתי. מחיר  110 ל36 חודש סה”כ 3960 המחיר שווה ערך לעלות של 121 ליטר עין גדי. חסרונות. לא מים מינרלים. מחייב התקנה וחיבורים למערכת הצנרת הביתית. יתרון: אין הגבלה בכמות צריכת המים
תמי 4 יש 4 סוגי מתקנים. הזול במחיר 98 ₪ * 48 חודש והיקר 119 ₪*48 חידוש של הפלסטיקה של המכשיר, שספק עם תחזיק 4 שנים עולה בין 354 ₪ ל800 ₪. נורת UV   335 ₪. והוצאות נוספות כפי שמופיע באתר חברת תמי 4. כמובן יש לקחת בחשבון חיבור מערכת הסינון לברזים, ומקום עבור המתקן על השיש או מקום אחר במטבח.
אריאל
נגישות