בריאות ומזון מן החי

מה עדיף לשימוש דג טרי או קפוא? איך מזהים דג קפוא?

לפני שאתם בוחרים סלמון, בורי או מושט, חשוב לשאול כמה שאלות: מאיפה הדג הגיע? עדיף לקנות קפוא או טרי? איך מזהים דג שאסור לקנות? ומי הכי בריא? כדאי שתקשיבו למומחה שלנו.

ישראלים אוהבים דגים? אוהבים, מאוד אוהבים. בשנה האחרונה נרכשו מהחנויות קרוב ל־100 אלף טון של דגים. תקופות השיא הם לקראת חג הפסח וחגי תשרי.

אבל מה אתם באמת יודעים על האוכל שמונח לכם בצלחת?

תעודת זהות בבקשה

דגים מגידול ישראלי נמצאים במיעוט (כ־30% מהכמות הנמכרת בארץ), אבל יש כמה סיבות להעדיף אותם: הפיקוח הדוק יותר לכל אורך שרשרת הייצור, הדרך אל הצלחת קצרה יותר ויש להם פחות הזדמנויות להתעפש או להתקלקל בדרך. מרבית הדגים כאמור מגיעים מחו”ל, קפואים בדרך כלל, כלומר מצופים בקרח. לבעייתיות בקנייה נתייחס בנפרד.

איך יודעים מאיפה הדג?

אם הוא ארוז – תוכלו לקרוא על מוצאו; אם הוא על מצע של קרח בלבד – חשוב לשאול את הקצב. ואם הוא לא עטוף, לא מקורר ולא על מצע של קרח – פשוט אל תקנו!

מה עדיף דג קפוא או טרי?

בשורה התחתונה – טרי. ועכשיו, בפירוט

דג קפוא
דגים ופירות ים הם דגים הם המוצר שנפסל בכמויות הגבוהות ביותר ע”י מינהל התרופות והמזון האמריקאי, בשל  שאריות של תרופות וטרינריות, תוספים לא בטוחים ועוד כל טוב. רוב הדגים מיובאים  לארץ מסין, שהיא גם המדינה שמנהל המזון והתרופות האמריקאי פוסל את הכמות הגדולה ביותר של דגים ממנה.

בחלק מהמקרים מוזרקים לדגים מים וגם מלחים, סוכרים ושאר “נפלאות” (חומרים מייצבים) – כמובן שעליהם תגלו רק אם תביטו על החלק האחורי של עטיפת הדג

דג טרי
גם אם תכננתם מראש להקפיא, עדיף שתקנו דג טרי ותקפיאו בעצמכם – כך תוכלו לבחון אותו קרוב יותר למצבו הטבעי. כאשר הדג מגיע קפוא באריזת ניילון קשה לדעת מה הייתה האיכות שלו בעת שהפך למאכל

 בקניית דג טרי חשוב להקפיד על הדברים הבאים: הדג נמצא בקירור ( 4-0 מעלות), על מצע של פתיתי קרח, או באריזה; העיניים של הדג שחורות, בולטות ושקופות; הזימים אדומים (לא לבנים או אפורים). דג טרי יכול להישמר בקירור (4-0 מעלות) למשך יומיים, בעומק המקרר. אם אתם לא בטוחים שתאכלו אותו בתוך יומיים – אחסנו אותו במקפיא מיד לאחר הקנייה

נגישות