דיור ובניה חדשות

הולכים עם הזרם

אחת הפנטזיות הפופולריות, בקרב רבים מאיתנו, היא “בית עם בריכה”. הפנטזיה הרטובה אמנם כרוכה בהתעסקות בנושאים אפורים כמו בטיחות ותחזוקה, אך כל אלה מתגמדים לעומת החוויה שבה מגיעים הביתה, משליכים את בגדי העבודה על הרצפה וצוללים לתוך מים תכולים צוננים. בעבר רוב האנשים יכלו רק לחלום על בריכת שחייה בבית. כיום יש הרבה יותר אופציות מבחינת מחירים וגם מבחינת דגמים, גדלים וחומרים. בחלק מהבריכות אפילו אין צורך לחפור כי הן מגיעות מוכנות. נוסף על כך, טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות למקם בריכה ביתית גם על גג ובשטח קטן ולאו דווקא בחצר ענקית.

רכישת הבריכה אינה יכולה להיות מנותקת, משטח ההיקפי והתפאורה של אזור ה בית. לפני שניגשים להגשמת החלום יש לבדוק את תנאי השטח ולקבל אישור מהרשות המקומית להקמת בריכה.

  1. בבית צמוד קרקע צריך קודם כל לבדוק בתב”ע אם אין איסור על הקמת בריכות שחייה ולוודא שיש מקום במגרש עצמו מבחינת קווי הבנייה.
  2. בבניין קומות בניית בריכה היא משימה מורכבת יותר, אם כי עדיין בת ביצוע. צריך לבדוק עם קונסטרוקטור שהבניין יכול לעמוד בעומס. צריך להוציא היתר מהעירייה ואז ניגשים לביצוע התאמות כמו הגבהת מעקות.

       סירקולציה ועיצוב

אחד הגורמים שמכתיבים את עיצוב הבריכה קשור למערכת הסינון (סירקולציה) ששומרת על ניקיון המים. לאופציה המקובלת ביותר קוראים “סקימרים”, מצב שבו המים נמוכים מפני הריצוף שבהיקף הבריכה. “תעלת גלישה” היא כבר אפשרות מתקדמת יותר – פני המים נמצאים בגובה המשטח שמקיף את הבריכה וכך מתקבל מראה מינימליסטי של משטח מרוצף עם מים שכאילו נחתכו בלייזר. הטרנד החם ביותר בתחום הוא בריכת “קצה נעלם” (Infinity Pool), שנראית כאילו המים נשפכים מתוכה אל האופק. כדי להשיג את האפקט הזה נדרשת בדרך כלל בריכת בטון יקרה אך גם המכשול הזה הוסר וכיום ניתן להשיג מראה של אופק

אינסופי גם בבריכת גלישה מתועשת, המחברת את היתרונות של בריכת בטון ובריכה מתועשת .

סוגי בריכות

בריכת בטון – יתרונות: אין מגבלת גודל, צורה וחומרים, אפשר להתקין תעלת גלישה, עמידות ושומרות על צורתן לאורך זמן. חסרונות: מחיר, חובת קבלת היתר וצורך בתכנון הנדסי, משך בנייה ארוך.

בריכה מתועשת – בריכה שמיוצרת בהתאמה לדרישות ומורכבת מפאנלים מצופים בוויניל או ב־PVC. יתרונות: זולה בהשוואה לבריכת בטון, התקנה מהירה, מבחר צבעים והדפסים. חסרונות: החלפת ציפוי כל כמה שנים, חשש לקרעים ודליפות, אין אפשרות לרוקן את המים לתקופות ממושכות.

בריכת פיברגלס – בריכה שמותאמת לבור שנחפר עבורה בקרקע. יתרונות: התקנה מהירה, חוזק מבני. חסרונות: עלולה להיסדק ולשקוע.

בריכת אינטקס – בריכה מתנפחת או עם דופן קשיחה שאפשר לקנות בחנויות לציוד גן וספורט. יתרונות: זולה, קלה להתקנה. חסרונות: עמידות נמוכה, בטיחות לוקה בחסר.

כללי בטיחות

  • ארגון בטרם, העוסק ביצירת סביבה בטוחה לילדים קובע שילדים עד גיל 5 זקוקים להשגחה צמודה ופעילה במשך כל זמן השהייה במים.
  • מומלץ למנות מבוגר אחראי שיתמקד רק בילדים ולא בשום דבר אחר, שיהיה בקשר עין רציף איתם ובמרחק נגיעה מהם.
  • במידת האפשר מומלץ לרוקן את הבריכה מיד לאחר השימוש בה, ולאחסן אותה הרחק מהישג ידם של ילדים.
  • מומלץ להתקין בכל פריט של ציוד חשמלי בסביבת הבריכה מפסק פחת נגד התחשמלות ולדאוג גם לגידור, להצללה ולכיסוי לבריכה.
נגישות