אולפן חי הידיעה החמה חדשות

טלפון אחד עם חמש מצלמות מאחור

החברה הסינית שעומדת מאחורי המותג נוקיה מכריזה על מכשיר דגל ה-Nokia 9 PureView, בעל מערך צילום המציע חמש מצלמות בגבו. בחלקו הקדמי של המכשיר מסך בגודל 5.99 אינץ’, עם פאנל מסוג pOLED, ברזולוציית 2K ועם יחס תצוגה של 18 על 9.

5 חיישני צילום בסך הכל מציעים רזולוציה זהה של 12 מגה פיקסל. שניים מהחיישנים מצלמים בצבע, עם מפתח צמצם של f/1.8, תמיכה בפוקוס אוטומטי וגודל פיקסלים של 1.25µm. בנוסף אליהם גם שלושה חיישנים המצלמים בשחור לבן, ותפקידם ללכוד פי 10 יותר אור מכל חיישן בודד אחר מסוג זהה. התמונה הסופית מתקבלת ברזולוציית 12 מגה פיקסל אותה ניתן לערוך ולטשטש חלקים ממנה באמצעות עורך התמונות המובנה של Google Photos.

הנוקיה 9 מאפשר צילום בפורמט מקצועי ב-RAW (מסתיים כ-DNG בסמארטפון) לא מעובד (Uncompressed), לטובת עיבוד מאוחר יותר. בחזיתו של המכשיר רק מצלמת סלפי אחת, ברזולוציית 20 מגה פיקסל עם תמיכה ב-Pixel Binning (שילוב 4 פיקסלים ל-1) מה שיפיק תמונה סופית ברזולוציית 5 מגה פיקסל עם גודל פיקסלים של 2µm במקום 1µm.

המעבד קצת מיושן Snapdragon 845 מהשנה החולפת, לצידו רכיב זיכרון עבודה על סך 6 גיגה-בייט מסוג LPDDR4x ו-128 גיגה-בייט של נפח אחסון מסוג UFS 2.1. הכוח מגיע מסוללה בקיבולת 3320 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של 18 וואט עם תמיכה בטעינה אלחוטית עד 10 וואט.

שאר הפיצ’רים ב-Nokia 9 PureView כוללים גוף זכוכית מלא עם הגנה מפני מים ואבק בתקן IP67, שלושה מיקרופונים המקיפים את המכשיר, סורק טביעות אצבע הממוקם מתחת למסך, אנדרואיד 9 פאי במסגרת פרויקט Android One וכל אלו ללא שקע אוזניות. מסכו של המכשיר תומך בתקן HDR10 להצגת ספקטרום צבעים רחב יותר, עם ניגודיות גבוהה וחדות משופרת.

את ה-Nokia 9 PureView משיקה החברה באופן גלובלי החל מה24 לפברואר במחיר של 699 דולרים בצבע כחול בלבד באירופה ובארץ.

נגישות