הידיעה החמה חדשות תיירות ונופש

עונת הרחצה החלה – 154 חופי רחצה בפיקוח עומדים לטובת המתרחצים

החל מ12 באפריל ובמהלך החודש, נפתחו ברחבי הארץ, 154 חופי רחצה, שישרתו את ציבור המתרחצים במדינת ישראל.

לאורך הים התיכון יפתחו 103 חופים,31 חופים סביב הכנרת, 16 חופים לאורך ים המלח וארבעה חופים לאורך ים סוף.

ראוי להדגיש כי הכניסה לכל חופי הרחצה, אינה כרוכה בתשלום, על פי חוק, והדברים נכונים הן לחופים לאורך הים התיכון, ולחופים סובב כינרת, ים המלח ואילת.

בשל האיסור לגבות תשלום בכניסה לחופים, תיקצב משרד הפנים, 7.5 מליון ₪, לתחזוקת החופים, כאשר רשויות מוחלשות בפרפריה, יזכו לנתח גבוה יותר מתקציב זה.

במשרד הפנים מדגישים, כי 90% ממקרי הטביעה, הם בחופים ללא מציל, או בשעות לאחר סיום שרותי ההצלה, דבר המחייב את המתרחצים, להקפיד על הוראות המצילים, ולהימנע מרחצה בחופים ללא פיקוח מציל.

עונת הרחצה נפתחה, כמה יעלו לנו מוצרי המזון והנוחות?

 עונת הרחצה פתחה את שעריה, זה מקרוב, ו154 חופים עומדים לרשות אזרחי מדינת ישראל, והשאלה המטרידה את המתרחצים מדגי שנה, היא כמה יעלו למתרחצים שרותי החוף הנילווים, כסא נח, שמשיה, ומזון.

בעיריית ת”א, כבר בשנה שעברה, החליטו להטיל מגבלת מחיר על כל השירותים שהזכרנו.

לדוגמא: שמשיה 2 שקלים לתושב העיר ו6 שקלים למבקר חצוני, מחיר דומה לכיסא נח, ומיטת שיזוף, תעלה 4 ₪ לתושב ת”א ו12 ₪ למי שאינו תושב.

ומה עם מחירי המזון? אז בהחלט גם שם, חל שינוי מבורך, ובחופי ת”א, החל משנת 2016, יש מחיר מקסימום, לקרטיב שעומד על 3 שקלים, בקבוק מים 5 שקלים, וסנדוויץ 12 ₪.

בעונה זו, גם עיריית בת ים, החליטה על הגבלת מחירי המזון והשרותים בחוף, כך שגם בבת ים, יעלה בקבוק מים 5 שקלים, סנדוויץ 12 ₪, וקרטיב 4 שקלים.

שמשיה 5 שקלים, ומיטת שיזוף עם שמשיה, לא יותר מ15 שקלים.

הכיון אכן נכון ומבורך, וראוי שלשיטת מחיר המקסימום, יצטרפו גם עיריות נוספות, כדי שהנושא יהפוך לנורמה שלא תשתנה

נגישות