דיור ובניה חדשות

טיפול בגינה בחודשי הקיץ

לגזום עצים

גזמו גיזומי עיצוב והסחה לעצים נשירים ולא נשירים. לדוגמה, לגרסטרמיה הודית – עץ נשיר הפורח בקיץ, לכן יש לתת גיזומים במרכז העץ לפתיחה של שמש וקצוות ענפים עד לנקודות פיצול. בעצי הדרים יש לבצע גיזומים של ענפים יבשים באופן יסודי (היות והם נושאי מחלות) ופתיחה לשמש במרכז העץ

עקירת עשבים שוטים

אין לרסס נביטות צעירות של עשבייה, זאת על מנת לתת ביטוי לפריחה טבעית. מומלץ לעקור ביד עשבים שוטים. במהלך העקירה, יש להשתדל לעקור עשבייה מהשורש ככל שניתן. הכי חשוב: לא לתת לעשבים להגיע לפריחה, מכיוון שאז ישנו פיזור מסיבי של זרעים בגינה.

עיצוב שיחים

יש לעצב שיחים קיימים על מנת לנצל את הכושר שלהם להתחדש בקיץ. חשוב לסדר את הגן כמו שתוכנן בהתחלה על ידי מעצב הנוף; לתת לכל שיח את המקום שלו ואת הקווים שלו. יש לחזור על הפעולה הזו במהלך האביב והקיץ לפחות פעם 6-7 שבועות.

השבת המינרלים לקרקע

יש לבדוק את העצים ולהשלים את מה שנחסר מהם בחורף על ידי שטיפת הקרקע שגרמו הגשמים, יש להוסיף דשנים ומיקרו אלמנטים לפי הצורך. אפשרי לפתוח ערוגה קטנה לכל עץ בנפרד ולהחדיר קומפוסט איכותי בעזרת קלשון סביב העץ.

שתילת פרחי עונה

יש לבחור פרחי עונה שנותנים לנו את הצבע שאנו אוהבים בגינה, חשוב לציין השתילה תהיה רק לאחר ניכוש עשבייה והכנה יסודית של הקרקע עם קומפוסט משובח. חובה להפוך את הקרקע לעומק של 30 ס”מ לפחות, וראוי להוסיף דשן על מנת לקבל אפקט צימוח מהיר ובריא יותר.

חידוש תשתיות

חדשו את הצנרת וברז אוטומטי חדש לחלק מהערוגות (עצים מקבלים יותר מים משיחים ויותר מפרחי עונה); חשוב לעבוד מול איש מקצוע בנושא. מומלץ להוסיף דשן במכל הדשן למי שיש מדשנות אוטומטיות. בראש המערכת עדיף דשנים מסיסים אורגניים כגון kf 30.

נגישות