בריאות ומזון מן החי חדשות

פסטה זה לא נורא

אחד המזונות האהובים על ילדים, מבלי לקחת הימור גדול מדי, זו הפסטה. רבים מאוד מההורים, מודאגים מחיבת הייתר שיש לילדנו אל הפסטה, אולם מחקר שפורסם לאחרונה מלמד כי לפסטה יש לא מעט תכונות בריאות ומועילות לגופינו. אז עכשיו לצד הירקות והחלבונים שאנו נותנים לילדנו, ניתן להוסיף גם פסטה, ללא הרגשה רעה.

לילדים יש נטייה מולדת למזון מתוק ועמילני, שכן מזונות אלו הופכים למקור אנרגיה זמין עבור גופם ומוחם המתפתחים במהירות. הורים רבים מעוניינים למנוע מילדיהם את הדחף לאכילת מזונות עתירי פחמימות מתוך רצון שלא יצרכו יותר מדי “פחמימות ריקות” כמו פתיתים, פסטה וכדומה, אך הילדים מצדם מגיבים אחרת לכל עניין הגבלת המזון ובדרך כלל מוצאים דרכים אחרות להשיג את מה שהם רוצים. אצל ילדים בוגרים המצב “חמור” שבעתיים, שכן הם יכולים ללכת לאכול את כל “הג’נק פוד” היכן שירצו. וכאן שאלה חשובה אחת שצריכה להישאל: האם מזון עמילני רע עבור הילדים שלנו?

התשובה המפתיעה: ממש לא ואף רחוק מזה. מתברר שמזונות עמילניים עשירים בפחמימות שמסייעות רבות לילדים בדרכים שונות, למשל שמירה על משקל תקין ומאוזן בשיפור מצב הרוח, בתרומה לבריאות הלב ובהגנה על יכולות הזיכרון. למרות שמבוגרים רבים בוחרים להגביל את צריכת הפחמימות או לאכול רק דגנים מלאים בשל משקל עודף וסיבות בריאותיות אחרות, אצל ילדים בדרך כלל לא מומלץ לעשות זאת, אלא אם כן רופא שלכם ממליץ אחרת.

תגיות

הרשת להגנת הצרכן

הוסף תגובה

לחץ כאן להכנסת תגובה

נגישות