הידיעה החמה הפופולריים ביותר תיירות ונופש

כל מה שרציתים לדעת על נסיעות וטיולים בחו”ל

נכון הוא שנביעות וביקורים בחו”ל, הם בכול ימות השנה, אך אין ספק שמספר הישראלים הרב ביותר, שיוצא לחו”ל הם בחודשים יוני-אוגוסט.

ומה שהופך את הטיול בחו”ל לטוב ומהנה, זה כל “הסודות” הקטנים שהופכים את הטיסה והשהות בחו”ל לנעימה וקלה יותר.

אז לפניכם אוסף של עצות:

טיסה:

  1. לודא את כל פרטי הטיסה,(כמה מזוודות ניתן לקחת? באיזה משקל? האם צריך לשלם עבור המזוודה לבטן המטוס? האם ניתן לשדרג את מקום הישיבה? האם זה כרוך בעלות? וכמה?)
  2. לנוסעים המקפידים על כשרות, לוודא שאכן הוזמן עבורך לטיסה מנת אוכל כשר?

 התמצאות בחו”ל

. 1 להכין תוכנית מפורטת מראש, מה עושים כל יום, כולל שמות מדוייקים באנגלית: מספרי רחובות, שדרות, קווי רכבת, מוזיאונים ואתרי בילוי.

2. להזמין מלונות מהארץ.ניתן להזמין מלונות בכל העולם דרך האתר:
Booking.com או  twire

העיקרון פשוט: בעלי האתר עובדים עם כמעט כל המלונות השווים (לא רק מלונות – גם טיסות, השכרת רכב וכו’) כאשר מכניסים את תאריכי הטיסה / שהות וכו’ והאתר מציע מספר אופציות במקום היעד בלי לפרט את שם המלון / סוג רכב וכו’ אלא רק איזור, כמה כוכבים וכו’ – לאחר שמבצעים הזמנה מקבלים את שם המלון. בדרך כלל אפשר להשיג מלונות ממש שווים במחירים מגוחכים.

אתר נוסף להזמנת מלונות הוא למעשה מנוע השוואת מחירים שמשווה בין כל אתרי הזמנת מלונות בעולם ומראה את מחיר החדר בכל אחד מהאתרים:
http://www.hotelpricebot.com/

3 . לחשב בעזרת Google Maps טווחי הליכה / נסיעה, וגם להדפיס קצת מפות
http://maps.google.com/maps

4. קחו GPS:. אני יודע, הרבה נוסעים ומסתדרים על בסיס מפות, אבל לדעתי הרבה יותר נוח ויעיל עם GPS.

כעיקרון אפשר להזמין את ה – GPS כאשר מזמינים את הרכב. יש גם הרבה חברות השכרת GPS בארץ. גיגול קצר של “השכרת GPS” ייתן את רוב החברות המרכזיות בתחום. באירופה המחיר הוא משהו כמו 15 יורו פלוס מינוס ליום – שווה כל יורו.

5. עוד בענייני נהיגה
לא סתם הטיפ הזה מודגש.
לא בכל מדינה ניתן לנהוג עם רשיון נהיגה ישראלי, ויש להוציא רשיון בינלאומי. זה תהליך של 5 דקות בסניפי מ.מ.מ.ס.י. ובמספר רשתות אופטיקה, ניתן לקבל רשימה מסודרת דרך אתר משרד הרישוי.ניתן לבדוק באתר של משרד התחבורה לאילו מדינות בעולם נדרש הנפקה של רישיון בינלאומי.

6. עוד טיפ חשוב לנוהגים בחו”ל – אוטוסטרדות וכבישי אגרה:
באוטוסטרדות / כבישי אגרה לא להכנס למסלול של Telepass בשום אופן אלא היכן שיש שילוט של מטבעות – אחרת תשלמו ביוקר! המסלול הזה נועד למנויים. עקרונית בכניסה לכבישי אגרה לוקחים כרטיס, ומשלמים ביציאה – להכין כסף קטן.

7 . בארצות הברית מומלץ מאוד לקחת קופונים. בכל מקום – מהתחנה המרכזית / כניסה למלון, וכו‘.
בארצות – הברית תעשיית הקופונים זה עסק ממש מפותח. ויש ממש קופונים שנותנים הנחות משמעותיות.

8 .  לקחת iPod Touch!!! קטן, קומפקטי, מתחבר מכל מקום לאינטרנט עם WiFi – מאפשר לעדכן ת’פייסבוק / טוויטר בזמן אמת. שיחות חינם לארץ עם סקייפ, SMS חינם עם ICQ (שני התוכנות נתנות להורדה חינם מהחנות של אפל), ובין היתר גם משמש כנגן מוסיקה, וידאו, וכו‘.
עדיף על לפטופ כבד ומגושם!

9 . כנגזרת מהטיפ הקודם – כיום הכי משתלם להתקשר לארץ מהסקייפ. דרך הלפטופ / טאבלט / הסמארטפון / או אם נחזור לטיפ הקודם – דרך האייפוד טאצ’. או למי שיש אז הגלאקסי של סמסונג או בלקברי.
מורידים את התוכנה בחינם, מתקינים על המחשב בבית, ועל המחשב / סמארטפון / אייפוד טאצ’ שלוקחים לטיול, וזהו – מכל נקודת אינטרנט אלחוטי בחו”ל מתקשרים לארץ. והכי חשוב – בחינם.
גם האפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים ולנגנים, וגם התוכנה למחשב ניתנות להורדה חינם.
http://www.skype.com/  

    מזון כשר

המטייל המקפיד על מזון כשר, נמצא תמיד במרדף אחר מסעדות ומלונות כשרים, שנכון לעכשיו, הם לא רבים כל כך. לכן רצוי מאוד, לערוך מיפוי של כל המקומות בהם מוגש מזון כשר, וכך תוכלו לתכנן את הטיול, לפי מיקומם של המסעדות, ובתי המלון הכשרים.

נגישות